Triki produktywności dla zdalnego biura

Wielcy pracodawcy zawsze szukają sposobów na zwiększenie produktywności, i jest to prawdą niezależnie od tego, gdzie znajdują się ich pracownicy. Choć ich „biuro” może być inne, pracownicy zdalni rozwijają się tak samo jak pracownicy na miejscu, gdy zarząd zapewnia narzędzia, strategie i inspirację, aby zmaksymalizować sukces.



1. Ułatw udostępnianie.

Dokumenty wysyłane pocztą e-mail mogą zostać zakopane w skrzynce odbiorczej lub nadawca zapomina o dołączeniu inny współpracowników do wiadomości. Centralne miejsce online do przechowywania i udostępniania plików (takich jak Dysk Google lub Dropbox) zapewnia członkom zespołu dostęp do potrzebnych informacji w dowolnym momencie z dowolnego miejsca.

2. Komunikuj się w czasie rzeczywistym.

Bezpośrednio rozmawiaj, zamiast czekać na odpowiedź e-mailem, dzięki czemu platforma czatu stanie się częścią narzędzi Twojego zespołu. Narzędzia takie jak Slack lub HipChat naśladują ruchy tam i z powrotem, które miałyby miejsce, gdyby ktoś wpadł do kabiny kolegi.

3. Utwórz przewodnik.

Kompleksowe, łatwe w nawigacji ręczne procedury szczegółowo opisujące i oferujące odpowiedzi na często zadawane pytania pomagają pracownikom zdalnym szybko uzyskać potrzebne informacje (bez konieczności przeszkadzania komuś innemu). Zastanów się nad stworzeniem zbioru, który pozwala na zmiany i bieżący wkład pracowników.

4. Skoncentruj się na wydajności.

Zapewnienie telepracownikom swobody wykonywania zadań, gdy ich poziom energii jest najlepszy lub gdy środowisko domowe jest najbardziej sprzyjające, może sprzyjać lepszym wynikom niż naleganie na harmonogram od 9 do 5. Podobnie menedżerowie zajmują się wynikami, a nie „łapaniem” kogoś, kto zwalnia swój czas na bardziej produktywne działania.

5. Zwiększ morale.

Kiedy zdalny personel wydaje się powolny, rozważ środki mające na celu zwiększenie poziomu energii. Przyjazna rywalizacja w celu szybszego wykonywania zadań lub zwiększenia wydajności zachęca do zaangażowania, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi niewielka nagroda. Lub spróbuj wirtualnego lunchu. Pozwól telepracownikom zamówić pizzę na dziesięciocentówkę i zjeść razem za pośrednictwem czatu wideo lub spotkania online. Poczucie więzi z firmą i współpracownikami często powoduje motywację.

6. Zakończ dziś myśląc o jutrze.

Zachęć pracowników zdalnych do utworzenia listy rzeczy do zrobienia i podziel się nią z tobą. Takie działanie powoduje koncentrację, a Ty możesz zaoferować wkład i potwierdzić, że priorytety są zgodne. Jednak tam, gdzie większość ludzi się myli, komponuje je na początku czasu pracy, a nie na końcu.

7. Poproś o cotygodniowy raport.

Na koniec pamiętaj, że rozliczanie się sprzyja wydajności. Krótkie podsumowanie obecnego stanu rzeczy pomaga zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi spojrzeć na ogólny obraz sytuacji i być świadomym tego, co się dzieje. Podsumowanie stanowi także doskonałą okazję dla menedżera do uznania osiągnięcia - coś, co pobudza jeszcze większy wysiłek.  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co to są webinary

Szkolenia z tzw. umiejętności miękkich